هم‌نت بانوان با رویکرد کارآفرینانه در دانشگاه آغاز به کار کرد

  • ۶ مارس, ۲۰۱۹ - ۱۰:۵۴

ویداد «هم‌نت بانوان» توسط بنیاد نخبگان استان اصفهان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و موسسه آما و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حضور خانم دکتر چنگیز رییس دانشگاه، خانم دکتر حق جوی جوانمرد معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و رییس بنیاد نخبگان استان، سه شنبه ۱۴ اسفند ماه، به مدت سه روز در مرکز همایش های علمی دانشگاه آغاز به کار کرد.

هدف از برگزاری هم نت، حل خلاقانه مسأله به شیوه تفکر طراحی است و روند آنها به صورت « آشنایی با تفکر طراحی، تجربه همدلی و ایده‌پردازی برای حل مسأله، بیان مسأله توسط افراد شرکت کننده، تشکیل گروه‌های کوچک حول مسأله‌ها، آشنایی با مفهوم رفتار مشتری، طراحی بوم سفر مشتری ایده‌پردازی برای حل مسأله، بیان راه‌حل‌ها به گروه‌های دیگر و آشنایی با تجربه‌های موفق تجاری بانوان» می باشد.
گفتنی است هم‌نت(همکاری، مشکل گشایی، نوآوری و توانمندسازی)، رویداد کارآفرینی متمرکز بر حل مسأله بوده که در هم‌نت بانوان تلاش می‌شود قدرت بانوان در حل کارآفرینانه مسائل به نمایش گذاشته شود، لذا مخاطبان این رویداد افراد تحصیل کرده‌ای هستند که احساس می‌کنند دانش آنها می‌تواند مسأله‌ای از جامعه ایرانی یا جهانی را در قالب یک تجارت مرتفع نماید.
شایان ذکر است است رویداد هم‌نت بانوان به این معنا نیست که صرفاً بانوان می‌توانند در آن شرکت کنند و ورود برای مردان نیز آزاد می باشد، اما تفاوت این رویداد در این است که صرفاً بانوان می‌توانند ایده‌های خود را طرح نمایند و مردان می‌توانند در کار گروهی به ایده‌پردازان یاری رسانند.
این رویداد محدود به مسائل حوزه بانوان نیست و دایره‌ مسائل آن باز است. اما به طور کلی هم‌نت برای نوآفرینانی صاحب مزیت است که خصوصیاتی شامل: اول علاقه به راه اندازی تجارت دارند و صرفاً به دنبال حل مسأله نباشند و دوم اینکه توان، زمان و انگیزه لازم برای راه‌اندازی یک تجارت را داشته باشند. همچنین  مسأله‌های این هم‌نت در فیلدهای مختلف آب، محیط زیست، بایو، نانو و پزشکی مطرح می باشد.
همچنین هم‌نت، دو پیش رویداد (اختیاری) به نام کندو دارد. در کندو یک مسأله عمومی مبتنی بر تفکر طراحی اما به شکل جمعی حل می‌گردد. لازم به ذکر است رویداد کندو به عنوان پیش رویداد هم‌نت بانوان در تاریخ ۲۵ بهمن ماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲  اسفندماه در مرکز نوآوری و فناوری آما (تهران) برگزار گردید.