رفتن به محتوای اصلی
x
 • برگزاری نشست خبری ترجمان دانش با محوریت نتایج بدست آمده از تحقیقات انجام یافته در خصوص آموزش درعلوم پزشکی

  در ادامه برگزاری نشست های خبری ترجمان دانش که تا کنون با حضور اصحاب رسانه صورت می گرفته ، قرار است از این پس با رویکردی تازه اقدام به تشکیل جلسات ترجمان دانش به منظور تبادل نتایج پژوهشها و کاربردی کردن این نتایج انجام پذیرد . به همین منظور اولین جلسه از این فرایند ، در آخرین روز از بهمن ماه سال 1402 با محوریت نتایج بدست امده از تحقیقات انجام یافته در خصوص آموزش در علوم پزشکی با حضور مجریان سه طرح خاتمه یافته، و با دعوت از مدیران و کارشناسان حوزه معاونت آموزشی دانشگاه و اصحاب رسانه در معاونت تحقیقات و فناوری برگزار گردید .

 • بهمن ماه در دبیرخانه اخلاق در پژوهش چه گذشت؟

  فعالیت های انجام شده توسط دبیرخانه کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاه

   

  دبیرخانه کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی

  1. تعداد 113 طرح تحقیقاتی و پایان­ نامه از مدیریت توسعه و ارزیابی تحقیقات به دبیرخانه کمیته اخلاق ارجاع گردید. 

 • وبینار " ملاحظات اخلاقی در پژوهش های خاص (سلول های بنیادی، مطالعات بین المللی، گروه های آسیب پذیر)" برگزار شد.

  دبیرخانه کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاه، در تاریخ شنبه 28 بهمن ماه 1402 وبیناری تحت عنوان "ملاحظات اخلاقی در پژوهش های خاص (سلول های بنیادی، مطالعات بین المللی، گروه های آسیب پذیر)" با تدریس جناب آقای دکتر محسن رضایی آدریانی متخصص اخلاق پزشکی و عضو محترم هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار نمود. این وبینار با ارائه موضوعات مرتبط با راهنمای عمومی و اختصاصی اخلاق در پژوهش های پزشکی، توجه به سابقه اخلاق در پژوهش در کشور، راهنمای پژوهش بر گروه های خاص، گروه های آسیب پذیر، اخلاق در پژوهش ها و مطالعات بین المللی و ...

 • نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران به کار خود پایان داد

  27 بهمن ماه،  نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران با حضور دکتر شاهین شیرانی، رئیس دانشگاه و دکتر فرشیدی معاون بهداشتی وزارتخانه، دکتر اسماعیل زاده  مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، فرشید عابدی معاون پیشگیری و خدمات  بیمه سلامت و دکتر عسگری معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه برگزار شد. به گزارش خبرنگار وبدا، نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران از 25 بهمن ماه از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با مشارکت انجمن علمی تغذیه ایران بمدت 3 روز در 8 سالن و تالار دانشگاه برگزار شد.

 • بیماری‌های غیر واگیر دار عامل 80 درصد مرگ و میرها

  معاون بهداشت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از 80درصد مرگ و میر ها بر اثر بیماری‌های غیر واگیردار و عوامل خطر قابل پیشگیری رخ می‌دهد. به گزارش ستاد خبری نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران، دکتر حسین فرشیدی در مراسم اختتامیه کنگره با اشاره به تغذیه و برنامه سلامت خانواده کنگره اظهار داشت : اقدامات خوبی ظرف دو سال گذشته در حوزه تغذیه صورت گرفته است از جمله سند امنیت غذایی، سندی که در حوزه تولید فناوری، مصرف و استفاده از فناوری جدید و ترا ریخته تهیه شده است.

 • علم تغذیه در کنار دارو و درمان موثر بیماری‌ها قرار بگیرد

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با قرار گرفتن علم تغدیه در کنار دارو و درمان موثر بیماری‌ها به بهبود روند بیماری دست می یابیم. به گزارش ستاد خبری نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران، دکتر فریبرز خوروش در پنل... ، اظهار داشت : اصلاح تغذیه در کاهش عوارض بیماری‌ها و پیشگیری نقش دارد. وی با بیان اینکه ارتباط بین رشته ای ما بین  رشته های بالینی و رشته تغذیه  از بعد علمی و بالینی شکل گرفته است، ادامه داد: بهبود بیماری‌های با یک تا دو ویزیت تغذیه امکان‌پذیر نیست و نیاز به استمرار ویزیت توسط متخصصان است.

 • جذب 2 هزار کارشناس تغذیه در سیستم های بهداشت و درمان

  مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: طی سال‌های گذشته  2 هزار کارشناس تغذیه جذب سیستم بهداشت ودرمان شده است که از آن می‌توان بعنوان یک موفقیت نام برد.

 • مسابقه پیام های کوتاه اخلاقی توسط کمیته اخلاق در پژوهش برگزار گردید.

  به مناسبت  آذرماه پژوهش 1402، کمیته اخلاق در پژوهش، اقدام به برگزاری مسابقه پیامهای کوتاه اخلاقی در موعد مقرر (19 و 20 آذرماه 1402- ساعت 12:30 تا 13)  به صورت آنلاین کرد. در روز اول 15 و در روز دوم 45 نفر (جمعا 60 نفر) مشارکت موفق داشته اند. مسابقه حاوی ده سوال چهارگزینه ای از بسته پیامهای اخلاقی که جهت مطالعه در اختیار افراد قرار داشت و در دو روز متفاوت اما در یک سطح بود. خوشبختانه بیش از هشتاد درصد شرکت کنندگان به بیش از نیمی از سوالات، پاسخ درست داده بودند.

 • آذرماه پژوهش در معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه چه گذشت؟

  در راستای بزرگداشت آذرماه پژوهش 1402، ستاد معاونت با همکاری پژوهشکده ها، مراکز تحقیقاتی و دانشکده ها و کمیته تحقیقات دانشجویی اقدام به برگزاری بیش از 120 برنامه پژوهشی در قالب کارگاه ها و وبینارهای آموزشی، رویدادهای علمی، بازدید از مراکز و برگزاری نمایشگاه جهت ارائه دستاوردهای پژوهشی کرده است. لازم است از کلیه زحمات و تلاش های بیشمار مدیران محترم و کارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری، رؤسا و معاونین دانشکده ها و پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی و همچنین روابط عمومی دانشگاه در جهت برگزاری هر چه بهتر این برنامه ها نهایت سپاس و قدردانی را داشته باشیم.